Analiza i badanie włosów oraz skóry głowy

Z myślą o naszych pacjentach do obecnie posiadanej kamery wideodermatoskopu dodaliśmy moduł trichoskopowy. Z tego modelu, pozwalającego dokonywać dokładniejszej analizy włosa, można skorzystać w naszej siedzibie w Poznaniu. Wypadanie lub przerzedzanie włosów jest bardzo powszechnym problemem spotykanym w dermatologii klinicznej. Dotyka osób w różnym wieku i nie zawsze z takich samych przyczyn. Jest zjawiskiem niekomfortowym nie tylko ze względu na estetykę, ale także na psychikę, poczucie atrakcyjności fizycznej. Dlatego tak ważne jest dokładne określenie problemu skóry głowy oraz wyznaczenie skutecznej terapii.

TRICHOSCAN umożliwia nam cyfrowe badanie struktury włosa. Jest to metoda łącząca mikroskopię epiluminescencyjną z cyfrową analizą obrazu. Umożliwia ona badanie ilościowe włosów w fazie anagenu, telogenu oraz w stadium terminalnym. Trichoscan stanowi cyfrową i bezbolesną alternatywę dla tradycyjnego Trichogramu, określającą automatycznie główne parametry wzrostu włosów. Jest procedurą nieinwazyjną. Pozwala ocenić charakter łysienia i ukierunkować leczenie. To jedna z najnowszych technik badania włosów dostępna w naszej klinice, zyskująca popularność w Polsce i na świecie. Może też być wykorzystywana do monitorowania postępów w tradycyjnym leczeniu. Pomaga wyselekcjonować pacjentów wymagających przeszczepu włosów.

analiza Trichogram

W przeciwieństwie do trichogramu prowadzonego tradycyjnie w tym przypadku nie jest konieczne bolesne i niepotrzebne wyrywanie włosów do badania oraz unikanie mycia ich przez kilka dni przed wyznaczonym terminem badania. Cały proces badania przeprowadzany w Mediwa Clinic w Poznaniu jest szybki i bezbolesny. Jego następstwo stanowi precyzyjna analiza włosa. Rezultaty analizy w formie cyfrowego trichogramu są gotowe w ciągu kilku sekund, a następnie wyświetlane są w postaci oglądowych, prostych i czytelnych wykresów. Oprócz ilości włosów w fazie anagenu, telogenu i terminalnych, Trichoscale pro mierzy także średnią oraz skumulowaną grubość włosów i ich gęstość na centymetr kwadratowy. Dzięki badaniu uzyskujemy też wynik zawierający szczegółowe informacje na temat jednostek folikularnych (ilość włosów na jednostkę itd.). Na podstawie uzyskanych wyników badania włosa i konsultacji medycznej w naszym centrum diagnostyki możliwa jest szczegółowa analiza włosa: określenie jego stanu, zaburzeń budowy, choroby i przyczyn wypadania. Efektem dobrze przeprowadzonych badań jest postawienie diagnozy i zaproponowanie najskuteczniejszej metody leczenia dobranej indywidualnie dla każdego pacjenta. Cieszymy się, że Poznań stał się miejscem, gdzie możemy Państwu zaoferować to bezpieczne i innowacyjne badanie włosów.